Pühad: „Maa päev“, „Lindude päev“, „Vee päev“, „Päikese püha“

Looduslikust materjalist valmistatud käsitöö konkursid.

Enne konkurssi toimub rida vestlusi kuidas koguda käsitöö materjali ilma keskkonda kahjustamata, kuidas inimesed õppisid loodusvarade „jääke“ töötlema ja kasutama.

 

Lilleaedadele ja -peenardele seemikute ettekasvatamine kevadel.

Praktiline tegevus aitab lastel aru saada, mida kujutab endast keskkonnateadlik (ökoloogiline) lasteaed – looduse austamine ja kaitsmine. Lapsed hoolitsevad ise seemikute eest, kasvatavad neid ette ja istutavad mulda, seejärel kastavad ja väetavad.

 

Miniaia eest hoolitsemine.

Meie lapsed kasvatavad koos õpetajatega tomatit, kurki, kapsast, suvikõrvitsat ja muid köögivilju.

 

Oma keskkonnaajakirja ja ökoloogiliste näituste koostamine.

Me kaasame ajakirja koostamisse ja näituste korraldamisse ka vanemaid, kes koos lastega hakkavad ette valmistama erinevaid lehekülgi ajakirja jaoks, samuti aitama näitusi ülespanekul, eksponaatide ja teoste ettevalmistamisel.

 

Ravimtaimenurga loomine.

Selle ettevõtmise eesmärk on lahendada kaks olulist ülesannet. Me sisendame lastesse austust looduse vastu ja jutustame neile sellest, kuidas inimesed kogu maailmas ennast varem ravisid, sest igal maal kasutati omi ravimtaimi. Loomulikult tutvustame ka Eesti ravimtaimestikku.

 

Keskkonnalased ekskursioonid.

Konkreetse teema uurimisel kinnistame teadmisi kohapeal. Näiteks ravimtaimedega tutvumiseks on soovitav organiseerida väljasõit metsa või põllule ja näidata, kus antud taimeliik looduses kasvab. Me selgitame lastele, mis võib juhtuda, kui taimede juuri mõtlematult välja kiskuda ja kuidas me saame säästa loodust, takistades inimese hävitustööd.