Pühad: „Maa päev“, „Lindude päev“, „Vee päev“, „Päikese püha“
Looduslikust materjalist valmistatud käsitöö konkursid.
Enne konkurssi toimub rida vestlusi kuidas koguda käsitöö materjali ilma keskkonda kahjustamata, kuidas inimesed õppisid loodusvarade „jääke“ töötlema ja kasutama.
Lilleaedadele ja -peenardele seemikute ettekasvatamine kevadel.
Praktiline tegevus aitab lastel aru saada, mida kujutab endast keskkonnateadlik (ökoloogiline) lasteaed – looduse austamine ja kaitsmine. Lapsed hoolitsevad ise seemikute eest, kasvatavad neid ette ja istutavad mulda, seejärel kastavad ja väetavad.
Miniaia eest hoolitsemine.
Meie lapsed kasvatavad koos õpetajatega tomatit, kurki, kapsast, suvikõrvitsat ja muid köögivilju.
Oma keskkonnaajakirja ja ökoloogiliste näituste koostamine.
Me kaasame ajakirja koostamisse ja näituste korraldamisse ka vanemaid, kes koos lastega hakkavad ette valmistama erinevaid lehekülgi ajakirja jaoks, samuti aitama näitusi ülespanekul, eksponaatide ja teoste ettevalmistamisel.
Ravimtaimenurga loomine.
Selle ettevõtmise eesmärk on lahendada kaks olulist ülesannet. Me sisendame lastesse austust looduse vastu ja jutustame neile sellest, kuidas inimesed kogu maailmas ennast varem ravisid, sest igal maal kasutati omi ravimtaimi. Loomulikult tutvustame ka Eesti ravimtaimestikku.
Halloween
Eco Planet Eralasteaed oli läbi viidud üritus Halloween’i ja lapsed olid väga põnevil. Nad olid võtnud endale selleks päevaks erinevaid kostüüme ja tegid lahedaid trikke. Õpetajad olid ette valmistanud mitmeid mänge ja tegevusi, mis olid seotud Halloween’iga. Lapsed said näiteks kätt proovida nõiakehakestega mängimises ja hirmutavate lugude jutustamises. Üritus lõppes suure põnevusega, kui lapsed said kingitusteks magusaid ja hirmutavaid kommi. Kõik olid väga rahul ja jäädvustasid oma Halloween’i mälestusi piltide abil.
Jõulud
Eralasteaia jõulupidu oli suurejooneline, lõik lapsed olid riietunud kaunilt. Vara hommikul lapsed leidsid päkapiku sõnumi, mis teatas talle lähenevast saabumisest. Lõpuks, päkapik saabus ja kõik lapsed olid väga õnnelikud. Ta rääkis lõbusaid lugusid ja lapsed said ka võimaluse temaga pilti teha ja meenutada selle ilusa päeva igavesti. Lõpuks saabus jõuluvana ja kõik lapsed said temalt kingitused. Lapsed said uusi mänguasju! Peol oli laulu ja tantsu ning kõik lapsed lõbusalt aega veetsid. See oli ilus jõulupidu ja kõik lapsed lahkusid rõõmsalt, rääkides oma kingitustest ja seiklustest jõuluvana juures.
Igapäevased õppetegevused
Eralasteaia koolieelse õpetamine toetab lapsi nende üldoskuste kujunemises kõigi õppe- ja kasvatustegevuste kaudu. See toimub läbi erinevate valdkondade sisu lõimimise, mis hõlmab mina ja keskkonda, keelt ja kõnet, eesti keelt kui teist keelt, matemaatikat, kunsti, muusikat ja liikumist. Õpetajad töötavad käsikäes, et tagada, et lapsed saavad kogu vajaliku teadmise ja oskuste kogumi, mis aitab neil edukalt edasi liikuda. Kõik õppetegevused on disainitud selleks, et toetada lapse arengut ja anda talle aluse järgnevaks õppimiseks. Eralasteaia koolieelne õpetamine annab lapsele väärtuslikke teadmisi ja oskusi, mis aitavad tal edukalt õppida ja areneda nii koolis kui ka elus. See on suurepärane võimalus lapsel oma potentsiaali täielikult realiseerida ja areneda tugevaks ja enesekindlaks isikuks.
Interaktiivne tahvel
Eralasteaia koolieelse õpetamise uus meetod kasutab kaasaegset ja interaktiivset tahveltehnoloogiat, et muuta õppimine veel lõbusaks ja huvitavaks. Lapsi kaasatakse aktiivselt oma õppimisse mänguliste ja interaktiivsete tegevustega. See on suurepärane võimalus lapse mõtlemisvõime ja loovust arendada. Uus meetod on eriti efektiivne selleks, et tekitada lapses huvi erinevate teemade ja ainepunktide vastu. Õpetajad on hästi valmistunud ja kasutavad oma kogemusi ja teadmisi, et luua õppimise kogemusi, mis on lõbusad ja samal ajal ka edukad. Lapsed saavad seeläbi teadmisi ja oskusi, mida nad vajavad edasiseks õppimiseks ja eluks. Eralasteaia koolieelse õpetamise uus meetod on põnev ja arenev, pakkudes lapsedle väärtuslikku kogemust ja teadmisi nende varajases eas.